Супервизията е неразделна част от професионалната социална работа и важен компонент на подкрепата за клиента. Тя се разглежда като един от важните фактори за професионализиране на социалната работа и за нейното развитие като дейност, осъществявана в интерес на подобряване на благосъстоянието на хора от уязвими групи. В този контекст от съществено значение са нагласите на социалните работници за провеждане на супервизия и активното им участие в нея.
Супервизията е дейност с ключово значение за практикуващите социални работници и се реализира като споделена отговорност на супервизор и супервизиран, чрез което се осигурява ефективност на подкрепата и насърчаване на компетентната практика. Посредством нея супервизираните имат възможност да усвояват знания, умения и опит, да получават съвети и подкрепа, да анализират своите и на клиентите мисли, чувства и преживявания, за да се изправят пред предизвикателствата на професионалната среда и да постигнат промяна и развитие по отношение на себе си и клиентите. От съществено значение в тази насока са нагласите на социалните работници към провеждането на супервизия в социалната работа. В страните с определен опит в супервизията за студенти и за социални работници, особено в началото на професионалния им път, този въпрос се дискутира и се работи за създаване на условия за формиране на позитивни и устойчиви нагласи още по време на тези етапи
Мъжкото и женското са две противоречиви, нeразделни и вечни части на този свят. Също така вечно продължава спорът: кой е отгоре, кой е по-важен, кой е..